Compare Listings

7 menyra te lehta, te shpejta dhe shume ekonomike per te riorganizuar shtepine tuaj!

7 menyra te lehta, te shpejta dhe shume ekonomike per te riorganizuar shtepine tuaj!

7 menyra te lehta, te shpejta dhe shume ekonomike per te riorganizuar shtepine tuaj!
Rimodelo ambjentet e shtepise pa shpenzuar shume para.

Ne nje moment apo ne nje tjeter, te gjitheve n aka ndodhur qe te hedhim syte perrreth shtepise dhe te mos ndjejme me asnje kenaqesi me ate cfare shikojme.
Ndoshta ti ke provuar disa trende qe tanime jane te dale kohe, apo disa ngjyra muri qe tani nuk duken me aq te bukura sa dikur.
Pavarsisht arsyeve tuaja, vjen nje moment qe eshte e paevitueshme nevoja per te ndryshuar arredimin e shtepise tuaj. E megjithate, ndonjehere buxheti yne nuk eshte aq i larte sa deshira jone per te bere keto ndryshime ne shtepi.
Fatmiresisht, ti mund te aplikosh disa teknika qe sjellin ndryshime te medha me pak buxhet dhe per nje kohe te shkurter.
Behu gati te dashurohesh serish me shtepine tende edhe njehere nga e para

1. Ndrysho disa aksesore ne dollapin e kuzhines
Eshte e habitshme se cfare ndryshimi madhor mund te sjelle ndryshimi i nje rubineti, lavamanit, apo edhe dorezave te kanateve ne pamjen e pergjithshme te kuzhines tuaj. Mundesite per keto jane ta pafundme dhe aspak te kushtueshme.

2. Nje shkrim ne mur
Nje shkrim ne mur eshte nje menyre goditese per te bere ndryshimin e kerkuar pa harxhuar shume kohe dhe energji. Ato kane nje aftesi per te bere dizenjon te duket me e pasur dhe me dinamike. Nese je I shqetesuar se do besh nje shkrim per te cilen mund te pendohesh pak me vone, serish ka nje sere opsionesh letra murale te cilat hiqein lehtesisht.

3. Ndrysho kendin e dritares.
Nese dhoma jote do te ishte nje foto, atehere dritaret do te ishin korniza e saj, Hapja e perdeve ne te dy krahet, eshte nje levizje e vogel qe mund te besh e cila do te transformoje te gjithe ambjentin. Nje grille e stilit romak apo nje perde e rende e derdhur si edhe kombinimi I ketyre te dyjave jane vetem disa nga opsionet e pafundme qe keni per te zgjedhur.

4. Ndrysho jasteket
Jasteket e vegjel jane si make up per sallonin; ti mund ti ndryshosh ne varesi te humorit tend apo stines ne te cilen je- dhe efekti ka per te qene totalisht transformues.
Nese ambienti i sallonit te duket pak i merzitshem, konsidero idene e te vendosurit te jastekeve te vegjel me ngjyra vibruese per te sjelle me shume atmosfere.

5. Shtro nje tapet/qilim te ri
Tapeti apo qilimi kane nje aftesi te vecante per ta ngrohur ambientin por edhe per ta konturuar hapsiren ku ato vendosen. Keshtu nese po kerkon te ndryshosh ambientin e sallonit, nuk ka menyre me te mire se sa me nje tapet te ri. Patjeter qe ngjyrat dhe materiali qe ti zgjedh jane te rendesishme, por edhe menyra si e vendos ka rendesine e vet.
Psh nje qilim i vendosur ne menyre diagonal te jep interes visual me te madh per ta pare.

6. Jepi dashuri mureve te tua.
Nje shkrim ne mur nuk eshte e vetmja menyre per te rigjalleruar muret tuaja. Ju mund ti organizoni ne menyre shume artistike, te vendosni disa rafte te vogla ku vendosni disa nga sendet tuaja te preferuara, apo nje galeri fotosh te organizuara ne menyre te sofistikuar dhe shic.

7.Ndrysho mbulesen e krevatit
Krevati eshte pjesa kryesore dhomes tuaj te gjumit, prandaj nese po perpiqesh ti japesh me shume jete asaj, nuk ka menyre me te mire se sa te ndryshosh pamjen e krevatit tend te fjetjes.
Nga nje krevat i mbuluar me batanije te madhe te ngrohte e te bute ne nje mbulese cope pelhure me kombinim ngyrash dhe thurjesh te ndrushme, opsionet tuaja limitohen vetem nga imagjinata juaj.

 

 

Related posts

Trendet E Arredimit Te Shtepise Sipas Shenjave Te Zodiakut, Sot Eshte Dita E Shigjetarit

Shigjetari ( 22 Nentor - 21 Dhjetor ): Global Ti inspirohesh nga pjese te ndryshme neper bote,...

Continue reading

Trendet E Arredimit Te Shtepise Sipas Shenjave Te Zodiakut, Sot Eshte Dita E Peshores

Peshorja (23 Shtator - 22 Tetor) Stilet eklektike Ju jeni vazhdimisht të lidhur me harmoninë...

Continue reading

Trendet E Arredimit Te Shtepise Sipas Shenjave Te Zodiakut, Sot Eshte Dita E Virgjereshes

Virgjëresha (23 Gusht - 22 Shtator) Industriale Kur behet fjale per te dekoruar hapesirat e...

Continue reading

Join The Discussion